Олена Шуляк, Семен Кривонос та схеми у будівництві

Олена Шуляк, Семен Кривонос та схеми у будівництві
Олена Шуляк, Семен Кривонос та схеми у будівництві
Ім’я голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк, як снігова куля, обростає все новими та новими скандалами.

Найгучніший і найганебніший, нагадаємо, стався тиждень тому, коли «слуга народу» Шуляк увірвалася у військовий госпіталь і накинулася там на Олега Симороза, який є одним із найпослідовніших критиків закону про реформу містобудування (ЗУ №5665), співавтором та лобістом якого є саме Олена Шуляк.

Агресивну представницю президентської фракції не зупинило навіть те, що Олег Симороз перебував під дією наркозу після операції з ампутації обох ніг через тяжке поранення на фронті. Симороз неодноразово писав і говорив про те, що закон 5665 р. прийнятий на користь будівельної мафії, мабуть, це і обурило його співавторку.

Закон авторства Олени Шуляк Олег Симороз вважає антинародним, злочинним таким, що може призвести до знищення історичних пам’яток. Проти його ухвалення виступали Асоціація міст України, рух «Чесно», Центр протидії корупції, Автомайдан, DE JURE, програма «Наші гроші», політики та громадські організації та Головне юридичне управління ВР. Проте мінімальною кількістю голосів – 228 «за» – цей закон 13 грудня було ухвалено. Серед тих, хто дав за нього голоси — вчорашні «ОПЗЖисти», зокрема, одіозний Шуфрич, фігурант Реєстру держзрадників.

Після того, як поведінкою Олени Шуляк обурилися не лише опозиціонери, а й колеги по фракції, вона спробувала «дати задню», заявивши, що «приходила відвідати пораненого бійця та поцікавитися його самопочуттям». Це жалюгідна відмазка була б смішна, якби не була така гидотна.

Але скандали, пов’язані з ім’ям Шуляк, яку давно і щільно пов’язують із тією будівельною мафією, про яку говорив Симороз, не вщухли. У мережу оперативно злили листування пані голови партії «Слуга народу» з головою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) Семеном Кривоносом щодо тієї самої корупції у цій сфері, про яку говорив, зокрема, і шокований «турботою» Олени Шуляк поранений солдат.

На картинці погано видно, але Кривонос пише Олені Шуляк таке: «Окрім того, на ці ДАБК на день по 10 скарг як письмових і купа претензій, що вони то 5, то 25 за квадрат. Вчора такий скаржник до мене прийшов із докором та претензією. Каже, що ж ви людей обманюєте. У вас бек-офіс є Леся від горових. Ми туди за дозвіл занесли, а тепер ви нас загляньте нас туди арх (архітектурним) контролем, щоб ще донесли. Йшлося про міське ДАБК Києва у підсумку. Те саме було в Харкові... Усі негідники з ДАБІ туди попереходили. Я днями щиро повеселився, коли Могильний випадково у пості визнав, що ми не беремо хабарів».

Листування цього року – своє послання Семен Кривонос відправив Олені Шуляк на початку грудня 2021 року, коли та лише очолила партію «СН».

І йдеться в ній про прості речі – про корупцію у системі дозвільних органів, які підписують необхідні документи на дозвіл будівництва. Фраза «то 5, то 25 за квадрат» розшифровується просто: забудовник повинен відстебнути готівкою від 5 до 25 доларів за квадратний метр житла, що планується до будівництва.

Які треба було занести на те місце, яке називається «бек-офіс є, Леся від горових». Швидше за все, йдеться про голову київської організації «Слуги народу» Лесю Забуранну. Яка замінила на цій посаді «бійця закарпатської тероборони» Миколу Тищенка. І відверто обслуговує інтереси найодіозніших київських забудовників – Вавриша та Микитася.

А скарги від тих, хто заніс гроші в «бек-офіс» - це скарги від забудовників, які, відстебнувши покладене в «бек-офіс», раптово довідалися, що це ще не все – треба занести і в ДАБІ.

Тому що якраз у той період, коли відбувалося листування між Кривоносом (не плутайте, до речі, цю людину з бойовим генералом Кривоносом, якій за оборону Жулян «слуги» впаяли карний злочин), в органах архітектурно-будівельного контролю відбувалася чехарда змін, спричинена боротьбою за контроль над цими самими органами.

У березні 2020 року Кабмін ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію та створив три нові органи: Державну інспекцію містобудування, Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні та Державну сервісну службу містобудування. Але й із цими службами задум «слуг» взяти все під свій контроль не вийшов, тому їх ліквідували та створили Державну інспекцію архітектури та містобудування, яку й очолив Семен Кривонос.

Найсмішніше у всій цій ситуації те, що Семен Юрійович Кривонос за першою освітою агроном, і лише згодом здобув юридичну освіту, а будівельної зовсім не має.

Але це аж ніяк не заважає йому цілком успішно для себе керувати забудовами. Чого вартий хоча б наступний факт: у квітні 2016 року Кривонос переміг у конкурсі на посаду директора Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Однак відмовився від цієї посади після низки публікацій сумнівних фактів з біографії. Зокрема, як стало відомо, за незначних доходів йому з дружиною вдалося стати власниками семи з половиною гектарів землі, будинки та квартири площею 80 квадратів під Києвом.

За підрахунками журналістів, на той час така квартира коштувала понад 3 мільйони гривень. До того ж, він не вказав її в декларації. З цього приводу Кривонос заявив, що спочатку йому цю квартиру нібито придбали батьки, а згодом подарував її своїй матері. А власником цих гектарів землі, за словами Кривоноса, він став ще до держслужби.

Втім, навіть те, що вніс у декларацію Семен Юрійович, який на той час працював першим заступником керівника Одеської митниці, вражає: сім земельних ділянок, більша частина з них – на околицях Києва. Була там і квартира, за півтора мільйона гривень, оформлена на дружину, і будинок, оформлений на дружину та її батька. Що й без прихованого майна вочевидь не в’язалося з офіційними доходами митника Кривоноса.

Щодо роботи на митниці, то саме в цей час там процвітала так звана горіхова схема, в якій був замішаний губернатор Одеської області Саакашвілі, одним із соратників якого був Кривонос. Контрабандна схема настільки вразила тодішнього прем’єра Гройсмана, що він навіть дав окреме доручення Генпрокурору щодо її ліквідації.

Але все це вже історія. Про те, як працює Семен Кривонос зараз, красномовніше говорить фраза з цитованого листування між ним і Оленою Шуляк: «Я днями щиро повеселився, коли Могильний випадково в пості визнав, що ми хабарів не беремо».

Якщо хтось не зрозумів – голова державного органу, який відає дозволами на будівництво, та народний депутат України, голова партії, яка повністю контролює законодавчу та виконавчу владу в країні, обговорюють корупцію в тих органах, які вони контролюють. І веселяться при цьому.

А потім глава цієї ж партії вривається в палату до людини, яка втратила в бою ноги, захищаючи країну, яку ці люди нахабно грабують, і робить йому скандал за те, що наважився критикувати протягнутий Оленою Шуляк закон, який лобіює інтереси будівельної мафії.

Але на цьому історія не закінчується. Буквально через три дні після бешкету в шпиталі Олена Шуляк потрапляє в черговий скандал. Як повідомили ЗМІ, у Верховній Раді зареєстровано законопроект 8202 про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» авторства голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк та її семи колег.

Суть законопроекту: дозволити державним замовникам змінювати суттєві умови договорів щодо закупівлі робіт та послуг з поточного ремонту через шість місяців після укладання самої угоди. А саме дозволити підвищувати ціну будівельних договорів, якщо це підвищення документально підтвердить експертна організація, яка має право на проведення експертизи проекту будівництва відповідно до законодавства.

Єдине, що потрібно для розгону цін за цією схемою – наявність «зрозумілої» експертної організації. І треба ж таке статися – тиждень тому Верховна Рада проголосувала за законопроект Олени Шуляк щодо створення нових правил гри для експертних організацій. Ці правила призведуть до встановлення контролю за будівельним ринком з боку організацій, чиє керівництво має спільні патенти на атестацію експертів разом із нардепом Дмитром Ісаєнком. Це той самий закон, після критики якого Симорозом Олена Шуляк учинила істерику у його палаті.

На тлі всього цього цікаві будуть кілька штрихів до портрета глави президентської партії Олени Шуляк.

Але найогиднішим на тлі того, що Шуляк увірвалася до безногого солдата в палату, є історія з її чоловіком та братом.

Обидва вони, незважаючи на загальну мобілізацію, виїхали з країни на початку березня. Про це у своєму Фейсбуці повідомив бізнесмен Сеяр Куршутов, посилаючись на власні джерела. При цьому родичі головної «слуги» прихопили 1,3 мільйона доларів готівкою, старовинні ікони та три шуби. Якихось спростувань, до речі, ні від самої Шуляк, ні від ДПСУ з цього приводу так і не було.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області