В Україні злетить кількість бідних: який дохід вважається нижчим межі

В Україні злетить кількість бідних: який дохід вважається нижчим межі
В Україні злетить кількість бідних: який дохід вважається нижчим межі
В Україні кількість бідних за різними оцінками може збільшитись у десять разів за час повномасштабної війни.

При цьому в групі ризику знаходяться близько 59% населення (дані Світового банку). Рисою бідності при цьому міжнародні організації вважають дохід у 5,5 долари на день (або близько 6765 грн на місяць).

Як розповів у коментарі UBR директор Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ) Ільz Несходовський, виходячи з будь-яких критеріїв нижче за поріг бідності ризикують виявитися соціально вразливі групи українців – насамперед пенсіонери. "80% з тих, чий дохід менший за поріг бідності – це пенсіонери", – зазначив Несходовський.

Світовий Банк у своєму звіті від 10 квітня спрогнозував, що частка українців, які живуть на менш ніж $5,5 на день, у 2022 році збільшиться до 19,8% порівняно з 1,8% у 2021 році. У "групі ризику", яка потенційно може перейти межу бідності, виявиться 59% населення, додавали у СБ.

Березневі оцінки Програми розвитку ООН (ПРООН) відрізнялися, хоча також ґрунтувалися на межі бідності $5,5. У ПРООН привели чотири сценарії зростання бідності в Україні виходячи з можливого рівня падіння ВВП (на 7%, 15%, 20% та 60%).

За даними Пенсійного фонду України (ПФУ) на 1 жовтня, в Україні було 10,7 млн. пенсіонерів (тобто приблизно 25% населення). Середній розмір пенсії DASH – 4,5 тис. грн. Проте, мінімальна пенсія в Україні становить 2680 грн. За ринковим курсом долара це приблизно $2,15 на день.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області