"Небесний щит": 14 країн-членів НАТО домовилися створити спільну європейську систему ППО
Про це повідомляє німецька газета Süddeutsche Zeitung . Зазначається, що федеральний міністр оборони країни Крістін Ламбрехт разом із колегами підписали відповідну декларацію у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.
У церемонії взяли участь представники Великобританії, Словаччини, Норвегії, Латвії, Угорщини, Болгарії, Бельгії, Чехії, Литви, Нідерландів, Румунії, Словенії та Естонії. До них також приєдналася Фінляндія, яка сподівається стати повноправним членом Альянсу.
Зазначається, що відповідний проект ініціювала саме Німеччина. Канцлер Олаф Шольц оголосив про нього наприкінці серпня 2022 року. Він назвав ініціативу також реакцією на напад Росії на Україну та "виграшем у безпеці для всієї Європи". За його словами, ФРН активно інвестуватиме у протиповітряну оборону – таким чином, щоб європейські сусіди могли брати участь у ній із самого початку.
За даними ЗМІ, нині Німеччина використовує переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger для боротьби з літаками та гелікоптерами на близькій відстані. А більша система Patriot працює на середніх дистанціях до висоти 30 кілометрів.
"У Німеччини, як і раніше, 12 стартових майданчиків - цього далеко недостатньо для захисту всієї країни. Коли справа доходить до ймовірного захисту від балістичних ракет, які досягають великої висоти на своїй траєкторії, Бундесвер має "розрив у можливостях", - йдеться в матеріалі.
Там додали, що зараз країна розглядає закупівлю ізраїльської системи Arrow 3 як можливий варіант. Її називають найвищим рівнем багаторівневої системи протиракетної оборони Ізраїлю, здатним знищувати атакуючі системи озброєння на висотах понад кілометр. Це збільшує площу, що захищається на землі і знищує боєголовки далеко від мети.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать