В Ізюмі виявили нові масові поховання, які почали розмінувати на дослідження

В Ізюмі виявили нові масові поховання, які почали розмінувати на дослідження
В Ізюмі виявили нові масові поховання, які почали розмінувати на дослідження
Поліція виявила ще три місця масових захоронень у Харківській області. 

Про це повідомив начальник обласної поліції Володимир Тимошко під час брифінгу в Ізюмі. Одне з них, за повідомленням від пресслужби поліції, у Козачій Лопані. Назву ще двох населених пунктів правоохоронці поки не розголошують.  

Друге захоронення, за інформацією від джерел, – в місті Вовчанськ, на кордоні з Росією. 

Усі місця масових поховань, за словами Тимошка, заміновані і їх розмінування забирає багато часу. На розмінування одного масового захоронення сапери потребують до трьох днів. В одному з місць масових поховань, за словами Тимошка, близько 100 могил.

В Ізюмі на Харківщині завершили ексгумацію тіл із масового поховання.

В Ізюмі дістали останки майже чотирьох із половиною сотень людей, похованих у лісі під час окупації. За даними обласної військової адміністрації, більшість загиблих мали ознаки насильницької смерті, тридцять людей було замучено. Втім, це не останнє масове поховання в Ізюмі, йдеться у ТСН .

Один за одним судмедексперти виносять останні чорні пакети із тілами загиблих. За тиждень із стихійного цвинтаря змогли дістати 436 тіл, 21 із них — захисники України, закопані у братській могилі. Усі тіла загиблих військових росіян ми спільно з прокуратурою, тобто національною поліцією обстежуємо, оглядаємо та відбираються зразки для того, щоб надалі їхні родичі в Росії могли ідентифікувати. Водночас стосовно бійців ЗСУ вони їх скидають в одну купу і просто прикидають землею», — каже керівник ГУ Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко.

202 жінки, 189 чоловіків та п’ятеро дітей. 11 тіл настільки понівечені, що встановити їх підлогу неможливо. Три десятки тіл із ознаками тортур. «Були виявлені трупи з мотузкою на шиї, з переломами кінцівок, з ампутацією геніталій у чоловіків, а також із вогнепальними пораненнями. В одній могилі нами знайшли частинки чотирьох трупів. Трьох дорослих та одну дитину», — розповідає керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Ізюм бул під окупацією з початку квітня до десятого вересня. За цей час, за даними місцевої влади, загинуло понад тисячу мирних. На один із будинків рашисти скинули авіабомбу, тоді у підвалах загинули 54 людини. Більшість із них було поховано саме в цьому лісі. Далі найважче завдання – знайти родичів усіх загиблих. «У нас є приклади, коли люди вже звертаються, що їх близьких знайшли і вони були поховані безпосередньо тут, але цей процес буде дуже тривалим», – попереджає голова Харківської військово-цивільної адміністрації Олег Синегубов.

Правоохоронці вже з’ясували, що у цьому лісі ховали тіла людей лише окупанти, мирних сюди не пускали. Їм могли дати лише номери, за якими вони знайдуть своїх рідних. «Ми маємо людей, яких примушували копати могили. І саме, наприклад, це приховування, яке виявили, ми знайшли за свідченням цих людей. Без відома окупаційної влади неможливо було місцевим жителям поховати трупи. Такі факти були лише, якщо місцеві жителі захороняли трупи у власному дворі», — кажуть у поліції.

На місце масового поховання прибули посли з Європи. Побачене їх приголомшило. «Це свідчить про скоєння таких жахливих військових злочинів і, безумовно, необхідно забезпечити притягнення до відповідальності всіх винних, а також створення міжнародного трибуналу», — каже голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Правоохоронці запевнили, що встановлять причину смерті та ідентифікують кожного загиблого, щоб родичі могли знати правду. 

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА