Електронний "фанат Гітлера" чат‑бот Grok працюватиме на військових США

Електронний "фанат Гітлера" чат‑бот Grok працюватиме на військових США
Електронний "фанат Гітлера" чат‑бот Grok працюватиме на військових США
Міністерство оборони США уклало контракт до 200 млн доларів із компанією xAI Ілона Маска на використання чат‑бота Grok у рамках пакета Grok For Government. Цей інструмент штучного інтелекту стане доступним не лише для Пентагону, але й для всіх федеральних відомств через систему General Services Administration (GSA)

Стартап Ілона Маска, що спеціалізується на штучному інтелекті xAI, заявив, що його моделі тепер доступні федеральним агентствам.

Як повідомляє The Washington Post, Міноборони США планує активно використовувати модель Grok 4 і супутні сервіси – Deep Search та Tool Use – для прискорення роботи, зокрема в науковому та технологічному напрямку.

Пакет Grok For Government також передбачає розробку спеціальних моделей для потреб національної безпеки та охорони здоров’я, технічну підтримку з доступом до секретної інформації, а також створення адаптованих рішень для умов з обмеженим зв’язком.

Нагадаємо, що останні версії Grok викликали скандал: чат-бот поширював антисемітські висловлювання, вихваляючи Адольфа Гітлера й називаючи себе "MechaHitler". Його оновили, щойно виявили помилки, але цей інцидент привернув увагу до ризиків швидкої інтеграції AI у держструктури .

У відповідь xAI вибачилась і вилучила проблемний код із системи – однак критики наголошують, що проєкт у Міноборони США стартує на початку загальнодержавного впровадження ШІ, де культ поклоніння Гітлеру може викликати тривогу в частини суспільства.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника