Вчені розробили контактні лінзи, які дозволять бачити у темряві

Про це повідомляє Independent.
«Наше дослідження відкриває потенціал для неінвазивних переносних пристроїв, які дають людям суперзір. Є багато потенційних застосувань для цього матеріалу. Наприклад, мерехтливе інфрачервоне світло може використовуватися для передачі інформації в налаштуваннях безпеки, шифрування або захисту від підробок», — розповів старший автор дослідження й нейробіолог вишу Тіан Сю.
Зазначається, що лінзи використовують наночастинки для поглинання інфрачервоного світла та перетворення його в довжини хвилі, видимі людським оком.
На відміну від окулярів нічного бачення, контактні лінзи не потребують джерела живлення, навіть якщо очі власника закриті.
Нині ж ці контактні лінзи дозволяють людям бачити лише випромінювання від світлодіодного джерела світла, але дослідники працюють над підвищенням чутливості наночастинок, щоб користувачі могли бачити навіть нижчі рівні інфрачервоного світла.
Також дослідники заявили, що вони можуть змінити наночастинки, щоб перетворювати різні довжини світлових хвиль у різні кольори, дозволяючи людям з вадами зору знову бачити кольори.
«Завдяки перетворенню червоного видимого світла на щось на зразок зеленого видимого світла ця технологія може зробити невидиме видимим для людей з вадами зору. У майбутньому ми сподіваємося створити контактні лінзи з більш точною роздільною здатністю та вищою чутливістю», — зазначив Сю.
Распечатать








