Cуддя, який домовився про закриття справи проти власного сина, отримав дисциплінарне стягнення

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Раніше ВРП тимчасово відсторонила Валентина Томилка за те, що суддя домовлявся з колегою про виправдання свого сина, який керував автомобілем у нетверезому стані. Справу сина зрештою закрили. Також щодо Томилка триває справа про хабар у $600. Родина служителя Феміди володіє чималою кількістю майна у Полтавській області.
12 травня 2025 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про дисциплінарне стягнення у вигляді попередження щодо судді Полтавського апеляційного суду Валентина Томилка. Скарга стосувалась закриття справи про водіння напідпитку.
Рішення про покарання у вигляді попередження запропонувала дисциплінарна інспекторка Аліна Ковальчук: «Мною було враховано позитивну характеристику судді Томилка, яка була надана Полтавським апеляційним судом, те, що суддею було допущено одноразово такий вид порушення, те, що станом на час завершення та підготовки справи до розгляду Томилко Валентин Петрович до дисциплінарної відповідальності не притягувався. Рішенням Третьої Дисциплінарної палати на нього було накладено дисциплінарне стягнення, однак, оскільки дане рішення перебуває на розгляді ВРП за скаргою судді Томилка і розгляд скарги не завершено, то ми не можемо стверджувати, що стягнення застосовано. Окрім цього, рішення ВРП щодо звільнення Томилка з посади не ухвалювалось».
Члени ВРП підтримали пропозицію про застосування до судді попередження.
Служба дисциплінарних інспекторів (СДІ) — незалежний орган у складі Вищої ради правосуддя, який займається розглядом дисциплінарних скарг та перевіркою суддів. Таким чином робота ВРП відбувається швидше. Закон про створення СДІ прийняли ще у вересні 2023 року.
Валентин Томилко — суддя Полтавського апеляційного суду з 2002 року. До роботи у Полтаві служитель Феміди очолював Менівський районний народний суд Чернігівської області.
У вересні 2022 року син судді Олександр Томилко керував автомобілем BMW X5 у стані алкогольного сп’яніння. Після цього Томилка зупинила поліція та чоловік пройшов огляд на стан сп’яніння у чергового лікаря нарколога, результат був позитивним.
Цю справу розглядали у Ленінському районному суді Полтавської області. За матеріалами НАБУ, голова суду Сергій Гальонкін розмовляв з колегами щодо цього адміністративного порушення. Серед них був і Валентин Томилко. Зрештою справу про нетверезе керування закрили через недостатність доказів — не вистачило записів з бодікамер патрульних під час проходження огляду на стан сп’яніння.
Щодо Сергія Гальонкіна ВРП відкрила дисциплінарну справу та звільнила з посади.
У матеріалах НАБУ щодо Валентина Томилко також зазначено, що у липні 2022 року на розгляді судді перебувала справа жінки, яка керувала автомобілем у стані сп’яніння. Тоді служитель Феміди позапроцесуально спілкувався щодо цього з адвокатом. Під час обшуків у листопаді того ж року у службовому кабінеті судді правоохоронці вилучили $600.
Раніше Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про тимчасове відсторонення судді Томилка.
Під час засідання суддя визнав розмову з головою суду, проте заперечував, що намагався захистити сина: «Ми знаходимось лише в робочих стосунках з суддею. Це обідня перерва вже була, голова суду спитав мене за долю мого сина. Ну, не відповісти на запитання… Може я і допустив якоїсь помилки, але запитання про справи мого сина, ну я і відповів, що перебуває в судді Москаленко в Ленінському районному суді».
Служитель Феміди також додав, що не висловлював ніяких прохань і не просив про допомогу.
Окрім цього, у декларації за 2024 рік Томилко зазначає чималу кількість майна у Полтавській області: три земельні ділянки площею 1500, 33 та 600 квадратних метрів, квартира площею 78 квадратних метрів у співвласності з дружиною, сином та матір’ю, дачний будинок площею 52,3 квадратних метра та автомобіль BMW Х5 2016 року випуску. Серед об’єктів незавершеного будівництва — житловий будинок площею 218 квадратних метрів.
У власності його дружини також земельна ділянка у Полтавській області площею 1500 квадратних метрів та житловий будинок площею 62,5 квадратних метра.
Валентин Томилко намагався піти у відставку, задля уникнення покарання та збереження щомісячних виплат від держави. ВРП не задовільнила заяву Томилка через відкриту дисциплінарну справу.
Звільнення у відставку — логічне завершення кар’єри служителів Феміди, яке супроводжується довічним утриманням за державні кошти. Розмір цього утримання залежить від заробітної плати судді (виплати від 50 до 90% залежно від стажу).
Распечатать







