Повітряні сили розповіли, чому ворог змінює підхід до дронових ударів по Україні

Про це в ефірі телемарафону заявив начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Як пояснив Ігнат, якщо раніше росіяни застосовували БПЛА більше вглиб території України, то зараз переважно страждають прифронтові території - Харківщина, Дніпропетровщина, Запоріжжя тощо.
"Противник велику кількість БПЛА спрямовує одразу на конкретний регіон. Зрозуміло, що може бути різна тактика застосування за висотами. Тобто, використовуючи погодні умови – якщо є хмарність - погода, що сприяє поганій видимості, противник буде використовувати її для завдання ударів", - сказав військовий.
Він додав, що окупанти завдають ударів з гранично малих висот та також використовують висоту понад 2 км.
"Перевантажуються системи ППО - зрозуміло, що часто збити велику кількість БПЛА з великим відсотком ефективності не вдається. Однак Сили оборони роблять максимум з того, що можливо", - наголосив Ігнат.
Він додав, що основним інструментом для знищення ворожих безпілотників залишаються мобільні вогневі групи ЗСУ, а також системи РЕБ, які пригнічують сигнал БПЛА, змушуючи їх не летіти на ціль.
"Далі застосовується авіація, зенітно-ракетні підрозділи… Також проти розвідувальних безпілотників та БПЛА ударного типу можуть застосовуватися дрони-перехоплювачі, які зараз набувають ефективності… Тобто, залучаються всі наявні засоби, в тому числі - новітні", - підкреслив Ігнат.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать