Санкції США вже обмежили операції сербської нафтової компанії NIS, — ЗМІ

Про це повідомляє Reuters із посиланням на обізнаних співрозмовників.
"Сербська нафтова компанія NIS наразі має труднощі із купівлею нафти у міжнародних трейдерів, тоді як усередині країни її колишні клієнти шукають альтернативних постачальників пального. Причина - майбутні санкції США, які вже вплинули на діяльність компанії", - йдеться у повідомленні.
Як зазначає агентство, NIS перебуває під мажоритарним контролем російських компаній "Газпром нефть" та "Газпром" і залишається одним із небагатьох нафтових активів Росії в Європі. При цьому компанія є критично важливою для енергетичної безпеки Сербії, оскільки керує єдиним нафтопереробним заводом у країні. За оцінкою одного з трейдерів, NIS постачає близько 80% бензину й дизельного пального Сербії, а також понад 90% авіаційного пального та мазуту.
"Втім, нещодавні труднощі компанії ілюструють ризики, які можуть виникнути після того, як санкції США набудуть чинності. Президент Сербії Александер Вучич вже попередив, що країна може втратити доступ до імпорту нафти", - йдеться у матеріалі.
Зазначається, що 10 січня Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) внесло компанію NIS AD Novi Sad до санкційного списку, надавши "Газпром нефть" 45 днів на вихід з інвестицій. Пізніше OFAC продовжило цей термін двома 30-денними відстрочками.
"NIS, яка зазвичай купувала нафту за довгостроковими контрактами, скасувала тендер на постачання нафти у 2025 році, згідно з її сайтом закупівель. Як повідомили Reuters два джерела, замість цього компанія наразі здійснює короткострокові закупівлі на спотовому ринку через міжнародні трейдингові компанії, які все ще погоджуються працювати з нею. Про ці зміни у схемі закупівель раніше публічно не повідомлялося", - йдеться у статті.
Крім того, австрійська нафтогазова компанія OMV та грецька Eko повідомили Reuters, що припинили закупівлі пального у NIS та імпортують його самостійно для своїх роздрібних мереж у Сербії. Так, OMV імпортує паливо баржами по Дунаю з інших європейських нафтопереробних заводів, тоді як Eko постачає продукцію з Греції.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать