США можуть втратити зброю для стримування Китаю через конфлікт в Ємені, - ЗМІ

Про це повідомляє The New York Times.
Високопосадовці армії США дедалі більше стурбовані тим, що Пентагону незабаром доведеться перемістити високоточну зброю великої дальності з Азіатсько-Тихоокеанського регіону на Близький Схід через активні бойові дії та постійне використання боєприпасів у військових операціях.
За словами джерел The New York Times з Конгресу, це пов’язано з великим навантаженням на американські збройні сили внаслідок конфліктів на Близькому Сході, зокрема через бомбардування Ємену, яке було розпочате за указом президента Дональда Трампа.
Розгортання американських військових кораблів і літаків на Близькому Сході після війни Ізраїлю та Гази в жовтні 2023 року, а також атаки бойовиків-хуситів на судна в Червоному морі, призвели до значного зниження готовності США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Високий робочий темп і постійні атаки змушують американських військових працювати за умов, коли навіть базове обслуговування обладнання стає проблематичним.
Помічники колишнього президента Трампа, такі як міністр оборони Піт Хегсет і заступник міністра оборони Елбрідж Колбі, заявили, що США повинні зосередитись на зміцненні своїх сил в Азії, щоб стримувати зростаючі військові амбіції Китаю.
Вони підкреслюють, що підтримка України та довгі військові кампанії на Близькому Сході виснажили американські ресурси, залишаючи США менш готовими до нових конфліктів у регіоні.
Очікується, що питання готовності американських військових буде обговорюватися під час свідчень адмірала Семюеля Папаро перед Конгресом у найближчі дні.
Він, ймовірно, буде змушений відповісти на питання про балансування ресурсів у час, коли Ізраїль та інші країни регіону можуть посилити військову активність.
Загострення протистояння між США та хуситами
За останні два тижні загострилося протистояння між військовими Сполучених Штатів і бойовиками ісламського угруповання хуситів у Ємені.
15 березня американські військові масштабно атакували об’єкти бойовиків. Таким чином Вашингтон намагається відновити комерційне судноплавство в Аденській протоці та підштовхнути Іран до укладення ядерної угоди.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать