Директору компанії, яка відновлювала Чернігівську ТЕЦ, оголосили підозру в корупції

Директору компанії, яка відновлювала Чернігівську ТЕЦ, оголосили підозру в корупції
Директору компанії, яка відновлювала Чернігівську ТЕЦ, оголосили підозру в корупції
Гендиректор ТОВ «Котлотурбопром», яке відновлювала Чернігівську ТЕЦ після російських обстрілів за гроші Червоного Хреста, отримав підозру у корупції та службовому підробленні, а також у можливій диверсії.

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч.2 ст.113 КК.

Мова йде про Вячеслава Чупиру. У 2020 році він став керівником компанії замість її співвласника Олександра Грєховодова, котрий обійняв посади віцепрезидента фірми (група «Маст-Іпра»).

Чернігівську ТЕЦ на той час орендувала фірма колишнього нардепа Анатолія Шкрібляка «ТехНова».

За даними слідства, з метою відновлення обладнання паливоподачі, у грудні 2022 року між міською радою, ТОВ «Котлотурбопром» та ТОВ «Фірма «ТехНова» укладено договір про виконання робіт за 25,4 млн гривень. Оплату за виконані роботи здійснює Міжнародний комітет Червоного Хреста згідно меморандуму про взаєморозуміння Reference №KYN22/00128 підписаний з Чернігівською міськрадою.

Читайте по темі: На Закарпатті підприємець розікрав 3,7 млн гривень на дронах

Мова йшла про виконання капремонту (відновлення) будівельних конструкцій та технологічного обладнання галереї четвертих конвеєрів 4А, 4Б, головного корпусу котлотурбінного цеху, які пошкоджені під час бойових дій у період з лютого по березень 2022 року.

Майно перебувало в оренді у фірми «ТехНова» екснардепа Анатолія Шкрібляка. Натомість міськрада на чолі з мером В’ячеславом Атрошенком вирішила відновлювати об’єкт власним коштом.

За отриманими даними співробітники ТОВ «Котлотурбопром» із залученням субпідрядника ТОВ «Промислово сервісна компанія «ВІК» при виконанні зазначених ремонтних робіт використовували вживане та пошкоджене обладнання/запчастин (регулюючі ролики, роликотримачі, опори для роликотримачів), які зазнали руйнувань внаслідок військової агресії з боку російської федерації. Також, проведення ремонтних робіт здійснювалось з порушенням будівельних норм та недотримання проектної документації капітального ремонту об’єкту.

Після відсторонення Атрошенко, 24 липня  2023 року в.о. Чернігівського міського голови, не володіючи спеціальними знаннями у будівельно-технічній сфері, без залучення технічного нагляду та проведення огляду підписав акт вартості устаткування без фактичного здійснення перевірки поставленого устаткування та обладнання.

Згідно з висновком комплексної судової будівельно-технічної, товарознавчої та економічної експертизи сума збитків, заподіяних Міжнародному Комітету Червоного Хреста становить 6,2 млн гривень.

Нагадаємо, що ДБР розпочало розслідування схеми з передачі «Чернігівської ТЕЦ» з оренди фірми екс-нардепа Анатолія Шкрібляка у комунальну власність мерії Чернігова, яку санкціонував мер В’ячеслав Атрошенко та депутати.


Распечатать