Чи можливі вибори під час війни: відповідь Зеленського

Чи можливі вибори під час війни: відповідь Зеленського
Чи можливі вибори під час війни: відповідь Зеленського
Проводити вибори, згідно з законодавством, заборонено. Тим паче вибори проведені під час війни в Україні можуть стати одним з елементів, що можуть розколоти підтримку США.

Про це розповів український президент Володимир Зеленський, в його інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук

Днями сенатор Сполучених Штатів Америки від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що в Україні в 2024 році мають відбутися вибори, попри введений воєнний стан через широкомасштабне вторгнення РФ.

Президент України відповів, як він ставиться до виборів в Україні під час повномасштабної війни.

"Проводити вибори, згідно з законодавством, заборонено. А Ліндсі, ми з ним зустрічалися і говорили. Розколоти підтримку США може кілька елементів. Один з них – це вибори. Були голоси в Республіканській партії, а потім американська преса це підтримала, один з елементів, що США навіть під час війни проводили вибори. Логіка є в тому, що якщо захищаєш демократію, то під час війни ти маєш про цей захист думати, а вибори – один елемент захисту. Але згідно з законодавством (люди ж не просто так це зробили), заборонено вибори. Провести їх складно", – сказав президент.

Він наголосив, що якщо українські парламентарі готові, тоді треба внести зміни в законодавство та у виборчий кодекс. За словами президента – зробити це швидко.

"Я сказав, якщо ви готові дати мені 5 млрд, бо я не людина, яка займається бруківкою, і не зможу просто забрати з бюджету 5 млрд. Мені здається, саме така сума потрібна для виборів у звичайний час, а у воєнний – я не знаю, яка це сума", – розповів Зеленський.

Під час розмови з Гремом він пояснив, що вибори можуть відбутись лише, якщо США та Європа дадуть Україні для цього фінансову підтримку.

"Проводити в кредит вибори я не буду, забирати гроші від зброї і давати їх на вибори також не буду. І це передбачено законодавством. Тому я йому сказав", – розповів глава держави.

Зеленський наголосив, що якщо буде фінансова підтримка, якщо парламентарі зрозуміють, що Україні треба це зробити, тоді необхідно все ж змінити законодавство.

"Але, найголовніше – давайте ризикувати тоді разом. Спостерігачі повинні бути в окопах. Я йому сказав, на передову ми маємо відправити спостерігачів, щоб наші вибори були легітимними для всього світу. Це абсолютно справедливо", – сказав він.

Президент також зазначив, що він не хоче фантазувати про життя без виборів протягом 3-5-7 років.

"Я не хочу, що до влади було ставлення, що вона тримається. Я ні за що не тримаюся. Я б хотів провести вибори. Мені подобається це зробити, коли нам потрібно, впродовж року", – підсумував глава держави.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО