П’ять сценаріїв закінчення війни Росії та України, які розглядає Захід

П’ять сценаріїв закінчення війни Росії та України, які розглядає Захід
П’ять сценаріїв закінчення війни Росії та України, які розглядає Захід
У Європі розглядають п’ять основних сценаріїв розвитку та закінчення війни Росії та України. "Бліцкриг" владіміра путіна не вдався, тому збройний конфлікт переходить у нову фазу. Два провідні голландські військові експерти Ханс ван Конгінсбрюгге (Clingendeal) і Роб де Війк (Гаазький центр стратегічних досліджень) висловили свою думку про те, що, на їхню думку, можливо чи неможливо у поточній війні.

Про це інформує ZN.UA.

Швидке завершення

Малоймовірно, бо і Росія, і Україна хочуть полярних речей. Обидві сторони впевнені, що вони можуть отримати більше. Росія вважає, що може переламати хід війни у свій бік, але Україна вперто бореться і перебуває у непоганому воєнному положенні.

Довгий конфлікт

Цілком імовірно. Можливо триватиме кілька місяців, залежно від опору українського народу. Міста важко завоювати. Логістика, тобто постачання продовольства та боєприпасів, може завершити конфлікт для однієї з двох сторін. Що довше триватиме війна, то більше внутрішніх проблем вона створить у Росії. Крім того, для росіян утримувати контроль над Україною набагато складніше, ніж завоювати країну. На це можуть піти роки.

Російська революція

Тисячі людей вийшли на вулицю, але обидва експерти вважають, що революція навряд чи відбудеться, тому що йдуть жорсткі репресії й більшість населення Росії все ще за путіна. Крім того, не залишилося людей, які вміють критично мислити, і поруч із самим путіним.

Використання ядерної зброї

Експерти погоджуються, що це призведе до серйозної ескалації ситуації. Проте де Війк вважає, що це можливо, оскільки путін може використати його, щоб змусити Україну скласти зброю. Наприклад, бомба може бути скинута у віддаленому районі, як попередження та демонстрація.

Міжнародне втручання

Лінія Заходу та НАТО тепер зрозуміла: зброя та санкції, але жодних бойових дій. Жодна країна за межами Європи не приєднається до війни. Проте де Війк вважає, що такий варіант не можна виключати. Оскільки очевидно, що реальна війна Заходу не загрожує — Росія не має військ для вторгнення до Польщі чи Німеччини.

Своєю чергою Дженіс Гросс Стайн, директор Школи глобальних відносин і державної політики Манка в Університеті Торонто, вважає, що Захід має дві мети, яких не вдається досягти.

"Західні політичні лідери мають дві конкуруючі цілі: допомогти Україні пережити жорстоку та криваву російську військову агресію та запобігти повномасштабній війні між Росією та НАТО. Неможливість досягти обох цілей і є основною причиною відмови західних партнерів від закриття неба над Україною. Це, зокрема, блокує і постачання зброї та військової техніки в Україну. Водночас інші шляхи врегулювання (санкції та переговори) не дають бажаних результатів. Країнам НАТО доведеться пройти тонку межу між стримуванням Росії та ескалацією конфлікту", — заявила Стайн.

Сет Кропсі, засновник і президент інституту Йорктауна, колишній морський офіцер і заступник міністра ВМС, попереджає, що зараз настала ера нової геополітичної конкуренції та що Китай може використати поразку Росії у власних цілях.

"Російське вторгнення в Україну започаткувало нову еру політичної конкуренції, але не нову холодну війну. Американські лідери повинні підготуватися до нового виду геополітичної конкуренції — інтенсивнішої, небезпечнішої й агресивнішої, ніж будь-що з часів Другої світової війни. Китай може використати економічну та політичну ізоляцію Росії для нарощування свого потенціалу та збільшення свого політичного впливу", — заявив Кроспі.

Поразительные изменения: Россия больше не хочет войны