Українці по-новому робитимуть покупки в інтернеті: що змінює НБУ
Національний банк України хоче знизити ризики шахрайства, тож зажадав від постачальників платіжних послуг застосовувати посилену автентифікацію користувачів. Про це повідомила пресс-служба регулятора.
Зазначається, що тепер постачальники платіжних послуг повинні використовувати посилену автентифікацію користувачів при отриманні ними дистанційного доступу до рахунків, ініціювання дистанційної платіжної операції, будь-яких інших дій у разі підозри вчинення шахрайства або інших неправомірних дій (або якщо такий ризик існує).
Після автентифікації користувача продавець послуги одержати унікальний код, за яким операція на конкретну суму буде пов’язана з покупцем. Цей код буде використовуватися завжди, як тільки користувач отримуватиме доступ до рахунку, ініціювання дистанційної платіжної операції тощо.
"Наприклад, якщо раніше під час онлайн-розрахунків було достатньо інформації про платіжну картку та одноразовий пароль, тепер необхідно буде використовувати як мінімум два елементи захисту, які підтверджують, що платіж здійснює законний користувач, а не шахрай", - наголошується в повідомленні.
Повідомляється також, що рішення зумовлене необхідністю реалізації Закону України "Про платіжні послуги" та гармонізації українського законодавства у сфері надання платіжних послуг із законодавством Європейського Союзу.
Зазначимо, за інформацією Нацбанку, сума збитків від незаконних дій із платіжними картками за підсумками 2022 року становила 481 млн грн. Це на 46% більше, ніж у довоєнному 2021 році.
Найчастіше шахраї наживалися на українцях в інтернеті – 86% від загальної кількості випадків, тоді як решта 14% — через фізичні пристрої (торговельні мережі, банкомати, пристрої самообслуговування).
Читайте більше новин по темі:
Распечатать