Чи можуть вручати повістку через родичів під час воєнного стану в Україні?

Чи можуть вручати повістку через родичів під час воєнного стану в Україні?
Чи можуть вручати повістку через родичів під час воєнного стану в Україні?
Напередодні народні депутати ухвалили проекти постанов, якими за указом президента продовжили в Україні дію військового стану та загальної мобілізації до 18 серпня 2023 року. У цей період військовозобов’язаним громадянам продовжать вручати повістки до ТЦК та СП.

Правозахисники зазначають, що співробітники ТЦК та СП можуть вручити повістку військовозобов’язаному навіть через родичів. Про це розповів юрист Максим Шинжирбаєв.

За його словами, якщо повістку підписав родич військовозобов’язаного, вона вважається законно врученою. При цьому він зазначив, що такій людині на момент вручення повістки має виповнитись 18 років і вона має проживати разом із військовозобов’язаним.

Також юрист пояснив, що повістка вважається належним чином врученою, якщо її заздалегідь заповнили співробітники ТЦК та СП, внесли дані військовозобов’язаного, і під час отримання він особисто її підписав.

Водночас Шинжирбаєв наголосив, що якщо військовозобов’язаний живе окремо від батьків, але прописаний у них, у такому разі вручення повістки через матір чи батька вважатиметься незаконним. Юрист додав, що необхідно достеменно знати, що військовозобов’язаним проживає саме в тому місці, де офіційно зареєстровано.

Крім того, правозахисник нагадав, що повістка не вважається законно врученою, якщо її було відправлено поштою, через месенджер або смс. Також за словами юриста не несе жодної юридичної сили виклик на порядок денний у ТЦК та СП.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили